Conference League

Έσπασαν... καρδιές στο ΟΑΚΑ: Η φοβερή φάση διαρκείας της Λανς στις καθυστερήσεις

Μία απίθανη φάση έχασε η Λανς στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Παναθηναϊκό, στην πορεία της οποίας ο Μαξίμοβιτς έσωσε πάνω στη γραμμή!

Με το ΟΑΚΑ να φλέγεται, ο Ντραγκόφσκι κράτησε το μηδέν, ο Παναθηναϊκός φόρτσαρε στο β΄μέρος και, χάρη στις γκολάρες των Πελίστρι-Τετέ νίκησε 2-0 τη Λανς, κερδίζοντας μια θέση στο Conference League.

Λίγο πριν το φινάλε, έσπασαν... καρδιές στο Ολυμπιακό Στάδιο, με τη γαλλική ομάδα να κάνει φάση διαρκείας, στην πορεία της οποίας ο Νεμάνια Μαξίμοβιτς έσωσε πάνω στη γραμμή το σουτ του Λασκαρί κρατώντας το σκορ πρόκρισης!